خانه تاریخی آقازاده ابرکوه، میزبان متخصصان گردشگری ژاپن
خانه تاریخی آقازاده ابرکوه، میزبان متخصصان گردشگری ژاپن

 


تاریخ ثبت: 1395/05/26

 

جلسه صبحانه کاری متخصصان و صاحبنظران گردشگری کشور ژاپن با مسئولان محلی شهرستان ابرکوه در محل خانه تاریخی آقازاده این شهر برگزار شد.  

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق احیاء (صابتا) یک هیات دانشگاهی از متخصصان و صاحبنظران رشته گردشگری کشور ژاپن طی روزهای گذشته مهمان خانه تاریخی آقازاده و شهر ابرکوه بودند تا در دیدار و تبادل نظر با مسئولان محلی و فعالان گردشگری این منطقه به تبادل نظر پیرامون همکاری های پژوهشی، گردشگری و سرمایه گذاری در شهر تاریخی ابرکوه بپردازند.

در این برنامه که به صورت نشست صبحانه کاری برگزار شد، دکتر کاظم وفاداری، عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه سازمان ملل و دانشگاه APU ژاپن در رشته ی گردشگری و مدرس تخصصی UNWTO ، فرماندار شهرستان و شهرداران و بخشداران شهر های ابرکوه و مهردشت به معرفی ظرفیت های میراثی و گردشگری ابرکوه برای این هیات ژاپنی پرداختند.

سید نبی رسولی، فرماندار شهرستان ابرکوه در این نشست کاری با تاکید بر اهمیت توسعه گردشگری و افزایش نقش آن در اقتصاد منطقه گفت: شهرستان ابرکوه با ظرفیتی قابل توجه در میراث فرهنگی و بناهای تاریخی ارزشمند از هر نوع سرمایه گذاری و مراودات اقتصادی و فرهنگی در حوزه گردشگری استقبال می کند.

حسین حاتمی، شهردار ابرکوه نیز مزیت های گردشگری این شهر و از جمله خانه تاریخی آقازاده را از جمله مزیت هایی دانست که هنوز ظرفیت های زیادی برای معرفی به گردشگران در سطح ملی و بین المللی دارند و بازدید از آنها می تواند باعث افزایش تعداد سفر به این شهر شود.

مسئولان ابرکوه همچنین بر آمادگی و استقبال خود از جذب سرمایه گذاری های جدید داخلی و خارجی در حوزه گردشگری این شهرستان تاکید کرده تجارب سال های اخیر این شهرستان در حوزه گردشگری و از جمله احیاء خانه تاریخی ابرکوه را مثبت و سازنده ارزیابی کردند.

 

 


منبع خبر:            تعداد بازدید: تعداد مطالعه: 967


 

دیدگاه کاربران

 
Fatal error: Call to undefined function apache_getenv() in /var/www/vhosts/aghazadeh.org/httpdocs/APPs/DCMS/DCMSUtils/Statistic/tpro.php on line 0