تشکل‌های گردشگری در ابرکوه ساماندهی می‌شود

 


تاریخ ثبت: 1394/10/19

 

باهدف فعالیت‌ها و تأسیس تشکل‌های گردشگری؛ کارگاه آموزشی و توان‌افزایی درزمینهٔ جایگاه، نقش و فعالیت‌های تشکل‌های فعال در حوزه گردشگری پایدار و میراث فرهنگی در ابرکوه برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی مجموعه تاریخی آقازاده به نقل از ابرنیوز، این کارگاه آموزشی باهمت شهرداری، با حضور تشکل‌های غیردولتی، علاقه‌مندان به فعالیت و تأسیس تشکل‌ها، مسئولان و مدیران محلی، فعالان جامعه محلی و افراد اثرگذار محلی در محل سالن اداره ارشاد اسلامی ابرکوه برگزار شد.

هدف از اجرای این کارگاه آموزشی دوروزه، تلاش در جهت توسعه پایدار و نقش تشکل‌ها در این امر، ارتباط گردشگری با توسعه، مفهوم گردشگری پایدار و تفاوت آن با شکل ناپایدار و گشت‌وگذار، نقش تشکل‌ها در این امر و پایداری منابع ازجمله حفظ و احیاء میراث فرهنگی و محیط‌زیست، تفاوت تشکل‌ها و فعالیت‌های مدنی با دیگر سازمان‌های اقتصادی و صنفی موجود عنوان‌شده است.

جایگاه تشکل‌ها در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری پایدار، اصول گردشگری پایدار و نقش تشکل‌ها در این خصوص و ارتباط با جامعه و صندوق‌های توسعه محلی، مشارکت در توسعه و حفظ میراث فرهنگی و همکاری تشکل‌ها و جامعه محلی باهم و تشکیل کمیته اقدام مشترک بخش دیگری از محورهای این کارگاه آموزشی دوروزه است.

به گفته برگزارکنندگان، ضرورت چنین برنامه‌هایی با توجه به فعالیت سازمان‌های غیردولتی و فعالان اجتماعی در این حوزه بیش‌ازپیش احساس می‌شود تا در شرایط فعلی و گام‌های اولیه این تلاش‌ها، تشکل‌ها و دیگر بخش‌ها با جایگاه اصلی این نهادها در فضای کلی اجتماعی بیشتر آشنا شوند و بتوانند در کنار و همراه با دیگر بخش های اجتماعی چون دولت، بخش خصوصی، جوامع محلی، نهادهای علمی و دانشگاهی نقش اصلی و پراهمیت خود را به‌عنوان یک‌نهاد اثرگذار اجتماعی ایفا کنند و تعامل سازنده‌ای را نیز با دیگر بخش‌ها داشته باشند.

در این کارگاه آموزشی، تشکل‌های غیردولتی با تبیین نقش‌های اثرگذارتر، جایگاه خود را ارتقا خواهند داد و سازمان‌های اجتماع‌محور محلی شکل یافته تر خواهند شد و به سمت ثبت و رسمیت پیش می روند.

مسئولین محلی ابرکوه نیز با فرآیند و تأثیر تشکل‌ها بیشتر آشنا واثرگذاری و همراهی تشکل‌ها با جوامع محلی افزایش می‌یابد .

فضای این کارگاه آموزشی؛ فضای میدانی، بازدید و کار میدانی است و مهمانان ویژه این برنامه بابک مغازه ای، محمدصادق اسحاقی و سعیده شهبازیان هستند.

 

 

 

 

 

 

 


منبع خبر: روابط عمومی مجموعه تاریخی آقازاده ابرکوه            تعداد بازدید: تعداد مطالعه: 632


 

دیدگاه کاربران

 
Fatal error: Call to undefined function apache_getenv() in /var/www/vhosts/aghazadeh.org/httpdocs/APPs/DCMS/DCMSUtils/Statistic/tpro.php on line 0